Votohet SHKARKIMI i Donald Trump, ja sa republikanë e tradhtuan presidentin amerikan

0

Ka kaluar në Dhomën e Përfaqësuesve rezoluta për shkarkimin e presidentit amerikan Donald Trump.

Me 231 vota pro dhe 197 kundër, Donald Trump bëhet presidenti i parë që votohet 2 herë për shkarkim. Votave të demokratëve iu shtuan edhe ato të 10 republikanvëe, të cilët votuan kundër presidentit të zgjedhur nga vetë ata.

Tashmë vendimi përfundimtar do t’i takojë Senatit, i cili do të vendosë nëse Donald Trump do të shkarkohet apo do të qëndrojë në detyrë deri në 20 janar.

Kujtojmë se Donald Trump humbi betejën në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit përballë Joe Biden, ndërsa ditët e fundit në SHBA shpërthyen protestat për shkak se mbështetësit demokratë akuzonin Biden për vjedhje votash.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.