Ushqimet, këpucët, çfarë ka mbetur nga aksidenti tragjik në rrugën e Kombit/ Flet shoferi i kamionit (FOTO)

0

Disa ushqime që i kishin marrë me vete, këpucë, mbetje të makinës së bërë copash, janë këto pamje që vijnë nga Rruga e Kombit në aksin Milot-Morinë, si gjurmë të një aksidenti tragjik që i mori jetën 4 personave dhe shoi një familje.

“Report Tv” ka zbardhur dëshminë e shoferit të kamionit tip MAN me targë 04-406-HB, Isa Shala. Përpara uniformave blu, ai ka rrëfyer se ka qenë duke lëvizur në krahun e tij të rrugës kur mjeti ‘Citroen’ me të cilën po udhëtonte nga Prishtina i ka ardhur përballë me një shpejtësi në mënyrë të befasishme duke sjellë edhe përplasjen e fuqishme.

Si pasojë e këtij aksidenti humbën jetën Blerim Avdiaj, 45 vjeç, Anjeza Avdiaj, 34 vjeçe dhe dy fëmijët Klejdi Koçi, 11 vjeç dhe Medina Avdiaj,  5 vjeçe. 11-vjeçari Klejdi Koçi ishte nipi i Blerim Avdiajt, teksa ndodhet te spitali i Traumës, vajza 3-vjeçare e çiftit, Violeta Avdiaj. Mësohet se ajo ndodhet në reanimacion dhe në një gjendje më të stabilizuar.

Nga sa është raportuar një ditë më parë, shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë parakalimi i gabuar nga makina ‘Citroen’ me të cilën po udhëtonte familja nga Kosova dhe shpejtësia e lartë. Familja ishte rezidente në Zvicër, ndërsa ishin nisur nga Kosova drejt Shqipërisë, ndërsa të dyja mjetet e përfshira në aksident ishin me targa të Kosovës.

Ushqimet, këpucët, çfarë ka mbetur nga aksidenti tragjik

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.