VIDEO/ Shkëlqen Ermal Meta në Sanremo, një superkëngë

0

Këngëtari i famshëm shqiptar, Ermal Meta, këtë vit ka marrë pjesë këtë vit në festivalin e madh të “Sanremos” në Itali.

Këtë vit, ai po konkuron me me këngën me titull “Un milione di cose da dirti”, “Një milionë gjëra për të thënë”, dhe deri më tani është kryeson i pari në listën e 26 artistëve pjesëmarrës të gjysmëfinaleve.

Siç shihet në videon e mëposhtme, e cila është nga nata e tretë e festivalit, Meta ka shkëlqyer me pamjen e tij dhe me interpretimin e tij LIVE.

Kënga e tij e cila nis me vargjet: “Pa emër unë, pa emër ti. Dhe flasim derisa të mos na duhet më një emër. Pa nxitim unë, pa nxitim ti. Butësisht prekim njëri-tjetrin për t’u kuptuar më shumë”, ka bërë për vete italianët, por jo vetëm.

Meta, i cili ka fituar vendin e parë në këtë festival në vitin 2018-ën së bashku me Fabrizio Moron, sivjet po konkurron vetëm me këngën me titull “Un milione di cose da dirti”, “Një milionë gjëra për të thënë”.

Nuk dihet nëse Meta do ta rrëmbejë ktë vit fitoren, por vlen të rikojtojmë se këngëtari i famshëm në vitin 2018,  fitoi Sanremon në bashkëpunim me Fabrizio Moron me këngën “Non Mi Avete Fatto Niente”, ku përfaqësuan Italinë atë vit në “Eurovision” dhe së bashku u renditën në vendin e tretë.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.