EMRAT/Të shtëna me armë zjarri në një fshat të Rrogozhinës, 3 të rinj të plagosur

0

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar sot në mesditë në Rrogozhinë. Ngjarja ndodhi në rrugë, në fshatin Sinaballaj.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se nga të shtënat të plagosur kanë mbetur 3 të rinj, dy prej tyre me armë zjarri dhe një tjetër me sende të forta. Të plagosurit, sipas Bezat është shtetasi Klajdi Lluca, 22 vjeç, i cili ka marrë plumb në këmbë, Ervin Juba, 27 vjeç dhe Jurgen Juba.

Deri më tani nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur ngjarja, ndërkohë që policia po heton. I plagosuri është transportuar me urgjencë në spital, ndërkohë ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Pak minuta më vonë në spital janë paraqitur edhe dy persona të tjerë, një i plagosur me armë zjarri, tjetri i lënduar me sende të forta.

Deri me tani dihet qe mes tyre ka pasur nje sherr te dhunshem, ndersa eshte arrestuar dhe autori.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.