Fustani i Dua Lipës në ‘Grammy’ mori plot 1500 orë për t’u punuar

0

Dua Lipa fitoi çmimin për albumin më të mirë pop në “Grammy Awards 2021”.

Përveç çmimit, Dua mori vëmendje edhe me veshjen e saj e cila u vlerësua si një ndër veshjet më të mira.

Madje, fustani është punuar posaçërisht për këngëtaren nga marka e njohur “Versace”.

Stilistja e famshme italiane, Donatella Versace, ka bërë një postim në rrjetin social Instagram duke zbuluar se sa ka punuar për të krijuar fustanin që Dua mbante veshur në natën e dhënies së çmimeve në “Grammy”.

Fustani rrjetë i Duas kishte marrë plot 1500 orë për tu punuar dhe është i gjithi i mbështjellë në kristale.

Këto kristale arritën në një numër total rreth 55,000 mijë të tilla.

Një punë kjo e madhe për dukjen e artistes shqiptare në tapetin e kuq të “Grammy Awards”.

Image

Image

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.