E rrallë/ Gruaja pasi kaloi tumorin, lind fëmijën në moshën 57-vjeçare

0

Një grua në moshën 57-vjeçare nga New Hampshire, e cila humbi vajzën e saj 13-vjeçare nga një tumor në tru në vitin 2016 tani ka lindur një djalë. Barbara Higgins gjithashtu kishte një tumor në tru ndërsa përpiqej të mbetej shtatzënë dhe iu hoq.

Higgins dhe burri i saj, Kenny Banzhoff, nga Concord, janë pikëlluar për humbjen e vajzës së tyre të ndjerë Molly.

Vitet e fundit, çifti, i cili gjithashtu ka një vajzë më të madhe, mendoi të kishte një fëmijë tjetër. Ata gjetën një klinikë të fekondimit in vitro në Boston që punonte me ta.

Higgins lindi një djalë të shëndetshëm të quajtur Jack të Shtunën. Ai peshonte rreth 3 kilogramë.

“Po, unë kam frikë dhe jam në ankth, por jam aq i ngazëllyer”, tha Higgins për Concord Monitor për një histori të botuar të Premten.

Higgins, një vrapuese e zjarrtë,  e cila ka qenë një trajner i pistës së shkollës së mesme, tha se ajo bëri stërvitje me pesha deri në ditën kur hyri në punë.

Përveç betejës të Higgins me tumorin e saj të trurit, Banzhoff, 65 vjeç, kishte jetuar me sëmundje të veshkave dhe iu nënshtrua një transplantimi.

Sipas Rekordeve Botërore Guinness, gruaja më e vjetër për të lindur ishte 66- vjeçarja Maria del Carmen Bousada Lara, e cila kishte binjakë në Spanjë në vitin 2006.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.