BallinaKronikePo rregullonin shtyllën/ Vdes elektricisti shqiptar dhe dy grekë

Po rregullonin shtyllën/ Vdes elektricisti shqiptar dhe dy grekë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gymnos Evia në komunën e Eretrias në Greqi. Tre elektricistë, të cilët po punonin për të rregulluar një shtyllë elektrike, kanë humbur jetën, ndërsa një tjetër po merr shërbim mjekësor.

Njëri prej tyre, i cili mbeti i vdekur, ishte me origjinë shqiptare, ndërsa dy të tjerët ishin grekë. Ambulanca mbërriti në vendin e ngjarjes, por pa mundur t’u japë ndihmën e duhur dy elektricistëve grekë dhe shqiptarit, të cilët nuk mundën dot të shpëtojnë.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments