BallinaAktualitetLëkundje tërmeti në Tiranë, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti në Tiranë, ja ku ishte epiqendra

Vendi ynë është zgjuar mëngjesin e sotëm nga lëkundje tërmeti. Lëkundjet e tokës janë ndjerë në disa qytete, përfshirë Tiranën dhe Durrësin, dhe sipas institutit të sizmiologjisë, ato janë regjistruar rreth orës 06:39 minuta, ndërsa thellësia ka qenë vetëm dy kilometër.

Sipas raportimeve të deri tanishme, lëkundja ka si epiqendër zonën e Thumanës, 24 kilometër në veriperëndim të Tiranës.

Magnituda e tërmetit është 3.4 e shkallës Rihter, por për shkak të epiqendrës në afërsi të sipërfaqes, lëkundjet kanë qenë të fuqishme duke bërë që të ndihen në të gjitha ndërtesat, sidomos në Tiranë. Para kësaj lekundje ka patur edhe një lekundje tjetër me një fuqi pak më të dobët.

Image

 

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments