Gafë në takim, Erdogan dhe Michel zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë

0

Një gafë ka ndodhur në takimin mes krerëve të BE dhe Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan.

Në momentin kur të gjithë do të uleshin në vende, Erdogan dhe Presidenti i Këshillit Europian u ulën në karrige, por Presidentja e K, Ursula von der Leyen ngeli në këmbë.

Gjithsesi me një zgjidhje të shpejtë ajo u ul në kolltukun e gjerë anash, teksa përballe kishte ministrin e jashtëm të  Turqisë.

Mediat e huaja e kanë konsideruar këtë detaj si të turpshëm për Von der Leyen e cila duket si e mënjanuar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.