‘’M’u lutën’’, Ramush Haradinaj: Kam qenë në Shqipëri dhe nuk e bëra vaksinën, ja arsyeja

0

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, zbulon se kur ka qenë në Shqipëri e kanë lutur të bëjë vaksinë anti-Covid, por ai nuk ka pranuar.

Haradinaj thotë se do të presë derisa të vaksinohet 2/3 e popullit në Kosovë e pastaj ta marrë edhe ai. Sipas tij, zgjidhje nuk është improvizimi me çështjen e vaksinimit.

”Unë s’e kam marrë vaksinën. Kam qenë në Shqipëri, më kanë lutë a do me e marrë, por thash jo, po pres deri kur të vaksinohet 2/3 e popullit, pastaj du me marrë edhe unë. Por, nuk e shoh zgjidhje improvizimin e tillë. Nuk i kam pa zgjidhje as kur i kanë marrë testet nga Serbia”, – ka deklaruar Haradinaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.