Automjete të ‘ngecur’ në Llogara, denoncon Ina Zhupa: Papërgjegjshmëri totale! Qytetarët të bllokuar mes borës

0

Kandidatja për deputete e PD-së në qarkun e Vlorës, Ina Zhupa ka denoncuar situatën në Qafën e Llogarasë, ku janë bllokuar disa automjete për shkak të reshjeve të dëborës.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Zhupa thekson se autoritetet nuk kanë hedhur kripë në rrugë, në mënyrë që rruga të hapej. Sipas saj, situata në fjalë e krijuar, është papërgjegjshmëri totale.

REAGIMI I ZHUPËS
Papergjegjshmeri totale dhe indiference ndaj qytetareve dhe tani qe ju kerkojne voten!!Imagjinoni se cbehet me sherbimin ndaj qytetareve po te sigurojne mandat tjeter!
I bëj thirrje autoriteteve te nderhyjne per te zgjidhur situaten, per tju ardhur ne ndihme qytetateve te bllokuara qe kane halle dhe angazhimeve.
Nje qeveri qe nuk pergjigjet dot as nevojes per te pastruar boren e rene ne prill, eshte nje qeveri e deshtuar qe do marri pergjigjen me 25 prill.

foto galeri

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.