FOTO/ Festa e çmendur e tifozëve të Interit në Piazza Duomo, nuk mungon as flamuri shqiptar

0

Një festë e jashtëzakonshme shpërtheu në qytetin e Milanos, menjëherë sapo Interi siguroi matematikisht titullin e 19-të në kampionat.

Pas përfundimit të sfidës Sasuolo-Atalanta në barazim 1-1, tifozët zikaltër pushtuan Piazza Duomon-n, teksa në këtë atmosferë elektrizuese, nuk mungoi as flamuri shqiptar.

Të shumtë janë shqiptarë që jetojnë në Itali dhe bëjnë tifo për Interin. Ata që jetojnë në Milano, nuk nguruan t dilnin të festonin në shesh, duke marrë me vete edhe simbolet kombëtare

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.