Finale britanike në Champions/ Chelsea eliminon Realin, përballje titanike ndaj Man Cityt

0

Manchester City – Chelsea është finalja e madhe e këtij sezoni në Champions League.

Skuadra londineze ka prerë një biletë për finale pasi mposhti 2-0  Real Madridin në stadiumin “Stamford Bridge”.

Timo Werner zhbllokoi ndeshjen në minutën e 28-të, ndërsa me avantazhin e lehtë u mbyll pjesa e parë. Në fraksionin e dytë të lojës, ishte Thibaut Courtois heroi i ‘Los Blancos’ i cili shpëtoi skuadrën e Zidanes disa herë nga golat

Megjithatë, belgu pësoi gol në minutën e 85-të, kur Mason Mount shënojë edhe një herë tjetër për t’i dhënë epilogun përfundimtar ndeshjes.

Më 29 maj do të luhet finalja britanike në Champions Leagues mes Manchester City dhe Chelseas.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.