EMRI/Fitoi zgjedhjet, Presheva do të drejtohet nga një grua

0

Ardita Sinani do të jetë kryetarja e re e Komunës së Preshevës. Në Preshevë janë mbajtur zgjedhjet komunale dhe tashmë shqiptarët e Luginës në krye të tyre do të kenë një grua.

Sinani ishte kandidatja ga koalicioni i partive shqiptare përballë Alternativës së Shqiprim Arifit, i cili ka drejtuar deri më tani Komunën e Preshevës.

Një urim për Sinanin e ka dhënë dhe deputeti shqiptar në Serbi Shaip Kamberi që thotë se tashmë Presheva iu kthye Preshevës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.