BallinaKronikeAtentati në Elbasan/Bashkëshortja e viktimës rrëfehet: Autori e qëlloi burrin në...

Atentati në Elbasan/Bashkëshortja e viktimës rrëfehet: Autori e qëlloi burrin në…

Dalin detaje të reja nga vrasja që tronditi qytetin e Elbasanit ku mbeti i vrarë Everest Caka dhe mbeti e plagosur bashkëshortja e tij, Silvana Caka.

Nga dëshmia e gruas së viktimës, mësohet se personi është afruar dhe qëlluar nga pjesa e shoferit ku ishte edhe xhami i hapur i makinës.

“U përplasëm nga një makinë e cila na goditi nga mbrapa dhe ne ndaluam. Vrasësi u afrua dhe goditi me armë nga ana e shoferit. Dola menjëherë dhe thirra për ndihmë. Autori erdhi nga ana tjetër dhe e qëlloi bashkëshortin në qafë dhe në gjoks”, mësohet të ketë deklaruar Cakaj.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmë rreth 20:10 në lagjen “Skënderbej” të qytetit të Elbasanit.Everest Çakës iu bë pritë teksa po shkonte te shtëpia e prindërve të bashkëshortes duke u qëlluar disa herë me pistoletë me silencitaor.

Deklarata

“Menduam se u përfshimë në aksident. Pasi na goditi një makinë nga pas, ndaluam. Menjëherë bashkëshortin e qëlluan me breshëri .

Vrasësi erdhi dhe qëlloi ngjitur xhamin e hapur nga ana e shoferit. E bënë shoshë nga plumbat nga qafa dhe në gjoks. Një plumb më goditi në krah. Dola menjëherë dhe thirra për ndihmë. E kuptova që goditja nga pas e makinës ishte rrengu i mirëmenduar i vrasësve që na kishin zënë pritë”.

 

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments