BallinaKryesoreErvin Salianji PARALAJMËRON: Rama nuk shkon më shumë se 1 vit në...

Ervin Salianji PARALAJMËRON: Rama nuk shkon më shumë se 1 vit në qeveri, do përfundojë si Gruevski

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë, Ervin Salianji është shprehur se kryeministri Rama nuk do të zgjasë në qeveri më shumë se një vit dhe paralajmëroi se ai do të përfundojë si Gruevski.

Në studion e “Çim Peka Live” u diskutuan zgjedhjet e 25 prillit, ku Salianji deklaroi se Rama nuk e ka mandatin legjitim, ndaj nuk do qendrojë gjatë në detyrën e kryeministrit.

Një nga arsyet që rendit Salianji për parregullsi është numri rekord i fletëve të votimit të pavlefshme, plot 83 mijë.

”Për të ndjekur logjikën politike, Edi Rama nuk shkon më shumë se një vit. Shihni rastin e Gruevskit. Janë mbi 80 mijë vota të pavlefshme që na kanë ikur kot. Kanë bërë një fletë votimi si fletë bingoje, që na kanë nxjerrë mbi 80 mijë vota të pavlefshme. Ne kemi kërkuar pavlefshmërinë në 9 qarqe. Ky është një shkak për të kërkuar zgjedhje të reja. Nëse ke parregullsi mbi 3 qendra votimi, atëherë përbën shkak për përsëritjen e zgjedhjeve”, tha deputeti i zgjedhur i PD-së në Qarkun e Korçës.

RELATED ARTICLES

1 Koment

  1. Merru me Babale ti se ate di besh. Sa per fletet e pavlefshme ato nuk jane vetem per ju por me shume jane per PS . Kjo nuk ka asnje rendesi ne rezultatin perfundimtar te zgjedhjeve, eshte njelloj si ai qe nuk votoi dhe ai qe e nxorri te pavlefshme padashje ose me dashje. Ku e di ti Babale se dikush shkon voton dhe e ben me qellim voten te pavlefshme. Ti si Babale qe je ke imaghinate qe genjeshtren e ben te vertete dhe anasjelltas. Me babale do te rrish ne opozite edhe 20 vite te tjera….

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments