BallinaKryesoreBasha refuzoi sot ftesën thjesht për një foto me Ramën dhe Yuri...

Basha refuzoi sot ftesën thjesht për një foto me Ramën dhe Yuri Kim

Kryetari i PD dhe opozites shqiptare Lulzim Basha ka refuzuar sot ftesën e ministrisë së Mbrojtjes për të qënë prezent në ceremoninë e ‘Defender 21’ në sheshin ‘Nënë Tereza’. Ky konfirmim u tha në një artikull të publikuar nga ‘Zëri i Amerikës’.

‘Në ceremoni morën pjesë autoritetet më të larta të shtetit shqiptar dhe ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim.Mësohet se ambasadorja Kim kishte kërkuar që në ceremoninë e sotme të ftoheshin Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.Zoti Basha nuk ishte në këtë ceremoni, ndërsa presidenti Meta mori pjesë dhe mbajti një fjalë përshëndetëse.’- shkruhet në artikull.

Siç shihet dhe në fotot nga ceremonia e rastit, karrigia që besohet se ishte rezervuar për Bashën, pranë presidentit Ilir Meta është bosh.

Kujtojme qe në çeljen e stërvitjes Defender Europe, Basha nuk u ftua në ceremoni. Yuri Kim deklaroi në mjë intervistë se ftesat i bën ministria e Mbrojtjes.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments