BallinaKryesore“Përqafimi i Ramës për Kurtin nuk ishte vëllazëror”- Drejtuesi i VV në...

“Përqafimi i Ramës për Kurtin nuk ishte vëllazëror”- Drejtuesi i VV në Shqipëri: Shplodhje që bën boksieri para grushtit të radhës

Drejtuesi i qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri, Boiken Abazi, ka komentuar foton e shkrepur gjatë takimit të samitit të djeshëm mes kryeministrave Edi Rama e Albin Kurti.

Abazi shprehet se përqafimi i Ramës për Kurtin nuk ishte vëllazëror, por përqafim prej boksieri, nga ato që bëhen për t’u shplodhur, para grushtit të radhës.

“Përqafimi që Rama i bëri Kurtit nuk ishte i llojit vëllazëror. Ai ishte përqafim prej boksieri, edhe pse Kurti nuk kishte ardhur aspak për ndeshje me Ramën, por për koordinim kombëtar. Rama i dha, megjithatë, një përqafim prej atyre që boksieri bënë për të marrë pak frymë e për t’u shplodhur, para grushtit të radhës. Dhe grushti erdhi menjëherë pas “përqafimit”, në intervistën për “Euronews Serbia”, ku Rama e goditi nismën e qeverisë Kurti për ta paditur Serbinë për gjenocid në Kosovë”, shkruan Abazi në rrjetet sociale.

Sjellim në vëmendje që Boiken Abazi kandidoi si kandidat i pavarur në qarkun e Tiranës në zgjedhjet e 25 prillit, ku nuk ia doli të marrë mandatin dhe pati kontestime mbi procesin.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments