EMRI/Pësoi atak kardiak në tragetin Ankona-Durrës, humb jetën 44 vjeçari

0

Trageti i linjës Ankona-Durrës ka mbërritur 3 orë e gjysmë me vonesë në portin detar të Durrësit. Shkak i kësaj vonese ka qenë një pasagjer shqiptar i tragetit,i cili nuk është ndjerë mirë gjatë lundrimit ku pësoi atak kardiak.

Menjëherë është bërë i mundur transportimi i tij me helikopter drejtë Italisë por sipas burimeve bëhet e dituar se pasagjeri i identifikuar si Nik Zogaj nuk ka mundur të shpëtoj dot.

Bëhet me dije që menjëherë pasi është mësuar se një pasagjer nuk ndihej mirë kapiteni i saj e ka ndaluar atë për të mundësuar ndërhyrjen e shpejtë.

Por për fatin e keq edhe pse pas ndërhyrjes së shpejtë nga pala italiane dhe transportimi me  helikopter 44 vjeçari nuk ka arritur të mbijetoi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.