EMRI+FOTO/Ky është shoferi i kamionit ku u sekuestruan 300 kg kokainë në portin e Durrësit

0

300 kilogramë lëndë e dyshuar kokainë është sekuestruar sot në Portin e Durrësit, në një kamion që kishte hyrë transit nga Maqedonia e Veriut.

Në bazë të dyshimeve të krijuara nga Task Forca, është kaluar për kontroll të detajuar në vijën e dytë në dalje një kamioni transit me targa të Maqedonisë së Veriut dhe si rezultat u evidentua kokaina.

Shoferi i arrestuar është Nazif Ajroski, por mësohet se paraprakisht para grupit hetimor të ketë thënë se nuk ka dijeni për ngjarjen. Po ashtu ai ka shtuar se është shofer që bën transport ndërkombëtar të materialeve të ndërtimit dhe se nuk ka lidhje me lëndën narkotike.

Dyshohet se droga që do të kalonte transit nga Shqipëria kishte si destinacion jugun e Italisë, Napolin për t’u hedhur më tej në tregun e narkotikëve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.