FOTOT/Tifozet angleze “tërbohen” para finales historike të Euro2020 kundër Italisë

0

Tifozët e Anglisë kanë mbushur pub-et në të gjithë vendin përpara finales historike të mbrëmjes së sotme. Teksa “Tre Luanët” po përgatiten të ndeshen me Italinë në finalen e tyre të parë në 55 vjet, të rinjtë anglezë vijojnë me festat e tyre të shthurura.

Siç shihet nga fotografitë e publikuara nga mediat britanike, vajzat e veshura me fustane të shkurtra dhe taka, mbështillen me flamurin anglez, në mbështetje të kombëtares së tyre.

Tifozet angleze “tërbohen” para finales historike të

Atmosfera e festës ishte në disa qytete të ndryshme, pak orë para finales së Euro2020 në Wembley. Pas një viti të zymtë që pa ky kampionat evropian, i vonuar me 12 muaj si pasojë e pandemisë së Covid-19, ecja e “Tre Luanëve” në këtë turne më në fund i dha shpresë kombëtares angleze.

Që ditën kur Anglia hyri në finalen e madhe, flamujt valëviten nga dritaret e shtëpive si dhe nuk harrohet brohoritja “It’s coming Home”.

Tifozet angleze “tërbohen” para finales historike të

Tifozet angleze “tërbohen” para finales historike të

Tifozet angleze “tërbohen” para finales historike të

Tifozet angleze “tërbohen” para finales historike të

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.