DETAJET/Si u mbyt 7-vjeçari në lum në Berat, i ati e kërkoi për orë të tëra por..

0

Detaje të tjera kanë dalë nga ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Berat, ku një i mitur 7-vjeçar ka humbur jetën teksa lahej në lumë

Mësohet se i mituri, që i përket komunitetit rom, kishte shkuar me babanë e tij për të kullotur bagëtitë buzë lumit Osum dhe në një moment 7-vjeçari ka ikur nga vëzhgimi i të atit për t’u larë në lumë.

Pasi nuk po kthehej në bregdet, babai e ka kërkuar për orë të tëra vogëlushin, derisa e gjeti të pajetë.

Më pas, ishin forcat e policisë së bashku me ndihmën e banorëve të cilët nxorrën buzë lumtit trupin e të miturit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.