Aksidenti tragjik/Autobusi fluturoi, vdekja e 10 shqiptarëve, shefi i policisë: Nuk kam parë ndonjëherë…

0

Shefi i policisë së trafikut në stacionin policor Slavonski Brod, Franjo Gali?, mbërrti në vendin ku ndodhi një aksidenti të rëndë afër Slavonski Brod, ku një autobus fluturoi nga autostrada herët në mëngjes në Kroaci

“Unë kam parë dhe kam qenë prezent në shumë aksidente, por ky është me të vërtetë i rëndë dhe mendoj se është nj nga aksidentet më të rënda që kam parë. Autobusi ishte plot, por nuk mund të them nëse kishte fëmijë mes të vdekurve ose të plagosurve. Sipas udhëtarëve, kishte mbi 60 persona në autobus”, tha Kryetari i Komunës Galic.

Ai gjithashtu raportoi atë që dihet deri më tani për aksidentin.

– Në orën 6:22 të mëngjesit, Departamenti i Policisë Brod-Posavina mori një raport se një autobus kishte dalë nga rruga. Me të arritur në vendin e ngjarjes, u përcaktua se ishte një autobus me targa të Kosovës në linjën e rregullt Frankfurt – Prishtinë. Një hetim është duke u zhvilluar. Disa njerëz vdiqën dhe rreth 30 u dërguan në spital. Çdo informacion i mëtejshëm do të jetë në dispozicion pasi të ketë përfunduar hetimi, tha Galiç.

“Përveç policisë, në vendin e aksidentit ishin edhe pjesëtarët e ekipit të zjarrfikësve, dhe ambulanca erdhi disa herë sepse 30 vetë u transferuan në spital. Deri më tani, nuk është një shenjë se sa rëndë u plagosën ata njerëz”, tha Franjo Gali?.

Ndërkohë nga kompania “Deva Torus” autobusi i të cilit është aksidentuar kanë thënë se nuk kanë informata të sakta lidhur me numrin e të vdekurve dhe të lënduarve.

“Nuk kemi informata më të sakta diçka. Nëse ka mundësi të keni konsideratë sepse as ne ende nuk dimë asgjë saktë. Po rasti ka ndodhur, por për numrin e të vdekurve nuk kemi informata”, ka thënë në një përgjigje për KosovaPress përgjegjësi i kësaj kompanie.. JutarnilistAksidenti tragjik/ Autobusi fluturoi, vdekja e 10 shqiptarëve, shefi i

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.