Berisha zbulon se çfarë ka kërkuar Basha në takim me ambasadoren Yuri Kim: Fakte e prova

0

Sali Berisha ka zbuluar se çfarë ka kërkuar kreu i PD-së, Lulzim Basha në lidhje me shpalljen e ish-kryeministrit non-grata nga SHBA.

Në një deklaratë për mediat, Berisha tha se Basha ka kërkuar fakte dhe prova nga SHBA gjate takimit me ambasadoren Yuri Kim lidhur me këtë çështje, ndërsa shtoi se ai ndihet i keqardhur.

“Për rekordet kriminale, secili do që akuzon pa fakte bazë ka probleme madhore me karakterin. Kam qenë në një vend mik para pak vitesh dhe më priti kryetari i Parlamentit. Kryetari i parlamentit ishte black-lisutar si Sali Berisha. Jo vetëm ai, por edhe nja 9 apo 11 të tjerë. Të gjithë në përballje me Georg Soros.

Ata vazhduan me sukses punën e tyre në parlament, i fituan dhe zgjedhjet më vonë. Administrata tjetër hoqi ato vendime të marra mbi bazën e shpifjeve dhe trillimeve. Por thashë edhe një herë. Ai drejtonte parlamentin, sigurisht i keqardhur. Nuk ka njeri që nuk ka keqardhje kur sheh të vijë një vendim nga një vend që admiron, pa asnjë bazë, pa asnjë fakt, asnjë dokument. Lulzim Basha ka kërkuar gjatë gjithë takimit, fakte, prova dhe dokumente”, tha ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.