VIDEO/Merkel nis vizitën në Ballkanin Perëndimor, Vuçiç e pret me lule në Serbi

0

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka nisur vizitën në Ballkanin Perëndimor. Presdienti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç e ka pritur me lule Merkelin në aeroport teksa zbriste avionin.

Po ashtu forcat ajrore serbe janë kujdesur që Merkel të vijë e sigurt në Beograd.

Ditën e nesërme kancelarja do të jetë në Tiranë për t’u takuar me kryeministrin Rama dhe liderët e tjerë të rajonit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.