Shqiptari “gjelbëron” me kanabis Spanjën, ‘kopshtar’ i fermës me mbi 1 mijë rrënjë

0

Policia spanjolle ka zbuluar një plantacion të madh me kanabis, për të cilin mediat e huaja shkruajnë se kujdesej një shqiptar.

Ferma ndodhej në Bashkinë e Jarandilla de la Vera dhe aty kishte të mbjella gjithsej 1 mijë e 117 rrënjë.

Një 24 vjeçar shqiptar, që kujdesej për ujitjen e bimëve narkotike, u arrestua pas aksionit të policisë.

Shqiptari kishte ndërtuar një sistem të veçantë, që çonte ujin në çdo bimë.

Të gjitha bimët e kanabisit u prenë dhe në fund pesha e tyre rezultoi rreth 1 ton.

Shqiptari "gjelbëron" me kanabis Spanjën,Shqiptari "gjelbëron" me kanabis Spanjën,

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.