VIDEO/Sherr masiv me shkopa druri e hekuri, tifozëve të Interit u ndalohet për 10 vite hyrja në stadium

0

Ndeshja midis Interit dhe Fiorentinës e luajtur mbrëmjen e djeshme ka përfunduar me një episod të shëmtuar ku tifozë të dyja skuadrave janë përleshur keq pas ndeshjes.

Ngjarjet ndodhën në “Piazza Alberti” 5 minuta larg stadiumit Artemio Franki. Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje duke arrestuar 18 tifozë të Interit që dyshohet se kishin nisur sherrin.

Në makinat e tyre, policia gjeti shkopinj bejsbolli dhe hekuri që i përdorën gjatë përleshjes. Tani tifozët e arrestuar do të përballen me një ndalim 10-vjeçar për të hyrë në stadium duke marrë dënimin shembull.

Interi fitoi me përmbysje mbrëmjen e djeshme duke mundur violët 1-3 për të marrë kreun e Serisë A.

PANORAMASPORT.AL

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.