BallinaKryesore“Abuzimi me pushtetin ka paralizuar demokracinë”, Basha: Veting në politikë që shteti...

“Abuzimi me pushtetin ka paralizuar demokracinë”, Basha: Veting në politikë që shteti të çlirohet nga kapja e pushtetarëve të lidhur me oligarkët

Kreu i Partise Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar permes nje mesazhi, ku ben thirrje per vettingun ne politike.

Sipas Bashes, kapja e shtetit nga pushtetaret e lidhur me oligarket ka arritur nivelin me te larte.

MESAZHI I BASHES

Kapja e shtetit nga pushtetarët e lidhur me oligarkët, ka arritur nivelin më të lartë në rajon, duke dëmtuar tregun, duke rritur çmimet e vrarë vende pune. Prandaj, edhe këtë vit, projekt-buxheti po miratohet për t’u dhënë thelat oligarkëve dhe thërrimet qytetarëve. Që shteti të mos jetë në duart e një pakice të vogël njerëzish, që ekonomia të jetë konkurruese dhe sipërmarrësit e ndershëm të jenë të lirë të krijojnë mirëqenie, na nevojitet vettingu në politikë. Për pastrimin e institucioneve nga të gjithë ata që, duke abuzuar me pushtetin, kanë paralizuar demokracinë dhe kanë shkatërruar ekonominë e familjeve shqiptare.

foto galeri

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments