Tronditet bota e muzikës/ Ekzekutohet me armë zjarri reperi i njohur

0

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e muzikës, ku një reper i famshëm është ekzekutuar me armë zjarri.

Bëhet fjalë për reperin e njohur amerikan, Young Dolph, i cili është qëlluar për vdekje sot në Memphis.

36-vjeçari i cili ndodhej në një furrë buke u vra nga një person që e qëlloi nga dritarja e një makine.

Ekzekutimi i reperit të famshëm është konfirmuar nga autoritetet.

Dhjetra njerëz u mblodhën në vendin ku u vra reperi dhe shpërthyen në lot.

Young Dolph njihej për disa hite dhe bashkëpunime të suksesshme muzikore në zhanrin Hip Hop/Rap.

Ai kishte publikuar në korrik të këtij viti albumin e tij të ri të titulluar “Paper Route Illuminati”, që në shqip përkthehet “Postieri i Iluminatit”, në bashkëpunim me reperin Paper Route dhe disa reperë të tjerë.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.