“Perjetësisht Bashkë” promovohet në Peshkopi libri kushtuar Dr. Ibrahim Kaziut

0

U mbajt sot ne Pallatin e Kultures “Haki Stermilli” Peshkopi promovimi i librit “Perjetësisht Bashkë” kushtuar Dr. Ibrahim Kaziut nje liber ky i shkruar nga Dr.Hajri Mandri dhe Shaqir Çerpja

    

Ishin te pranisht familjaret, perfaqesues nga Bashkia, Prefektura, koleget dhe qytetare te ndryshem ku nen drejtimin e moderatorit te njohur dibran, Defrim Methasanit takimi shkoi shume mire dhe plote emocione .

     

Dr. Ibrahim Kaziu ishte mjeku qe me profesionalizem dhe perkushtim i sherbeu komunitetit te Dibres per vite me radhe ku me punen e Tij te palodhshme ne sherbimin e semundjeve te Mushkerive dhe te Tuberkulozit sot ai dhe familja e tij gezojne respektin maksimal nga Dibra dhe dibranet. Dr. Ibrahim Kaziut ju dha sot nga Bashkia Diber edhe titulli “Qytetar Nderi” i Dibrës. Dr. Ibrahim Kaziu njihet ndryshe si njeriu babaxhan, me shpirt e zemer te madhe dhe si i tille do jete perjetesisht ne mendjet dhe zemrat tona.Jane keto cilesi qe nderojne dhe lartesojne emrin e tij . Marre nga nediber.com

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.