“S’mund të çojë kasetat e tij të gatshme në SPAK”. Ina Zhupa i përgjigjet Veliajt: Të japë llogari për shpifjet

0

“S’mund të çojë kasetat e tij të gatshme në SPAK”. Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa i përgjigjet Veliajt: Të japë llogari për shpifjet. Vettingu në politikë këput fijet e pushtetarëve me krimin

Erioni i propagandës nuk mund të cojë kasetat e tij të gatshme ne SPAK. Atje ai duhet të shfaqet live dhe të dëshmojë për shpifjet që i rëndojnë ligjërisht.

Koha e akuzave të rreme, e gënjeshtrave dhe e baltës mbi kundërshtarin duhet të marrë fund.

Për ta konkretizuar këtë akt duhet miratuar sa me shpejt vetingu i politikaneve në mënyrë që çdo i zgjedhur në këtë vend të japë llogari për pasurinë e pajustifikuar dhe lidhjet me krimin.

Vetëm kështu lidhjet e politikës me krimin dhe korrupsionin mund të ndahen përfundimisht dhe shqiptarët te kenë klasën politike që meritojnë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.