“Rama ka dështuar me rindërtimin 2 vite pas tërmetit të 26 nëntorit 2019”, Xhaferaj: Nën mbrojtjen e Ramës askush nuk ka mbajtur përgjegjësi

0

Kreu i PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferaj ka reaguar përmes një deklarata lidhur me procesin e rindërtimit, 2 vite pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit.

“Kur u mbushen dy vite nga termeti i 26 nentorit, evidenca dhe realiteti jane pasqyrat ku perplasin dhe dalin te vertetat e rilindjes me rindertimin.

I vetmi “sukses” i kryeministrit Rama me rindertimin eshte se ja kane arritur te fshehi personat pergjegjes. Është e dokumentuar tashmë që nen mbrojtjen e Ramës askush nuk ka mbajtur përgjegjësi. Rama ja ka borxh Durrësit që të vij e të thotë se pallatet u rrafshuan urgjentisht dhe asgje nuk është bërë sepse ska qënë shqetësimi të ribëheshin pallatet, por vetem si të zhdukeshin gjurmët dhe evidenca e shkelësve të ligjit. Edhe ne nje fatkeqsi natyrore, Rama i deshmoi shqiptareve se ligji nuk vlen njesoj per te gjithe. “ thotë Xhaferaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.