Nga integrimi në BE, korrupsioni dhe debatet brenda PD, zbardhet takimi i ambasadorit gjerman me Bashën

0

Ambasadori gjerman Peter Zingraf zhvilloi sot një takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ka qenë ambasada gjermane ajo që ka treguar detaje nga takimi në fjalë, që thuhet se është bërë në vazhdën e shkëmbimeve periodike të informacionit.

Mësohet se temë e bisedës ishin ndër të tjera puna aktuale në parlament, procesi i reformave në rrugën e Shqipërisë drejt BE-së, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Po ashtu, raportohet se një tjetër çështje që është diskutuar kanë qenë dhe debatet brenda PD-së dhe programatikat e saj për të ardhmen

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.