“Nje parti, një Kuvend”, Endri Hasa: Këto 8 vite Sali Berisha ka qenë mbështetësi më i madh i çdo vendimarrje të Lulzim Bashës

0
Nga Endri Hasa

Diversioni është shndërruar si e vetmja mënyrë përmes të cilës po i jepet oksigjen një lëvizje që nisi në ilegalitet dhe po përfundon në një tallje të madhe. Këto 8 vite Sali Berisha ka qenë mbështetësi më i madh i çdo vendimarrje, denoncimi, aksioni politik brenda dhe jashtë Partisë Demokratike të ndërmarrë nga Lulzim Basha. Por mjaftoi vendimi i 9 shtatorit që për dy muaj i njëjti individ, ta lidh Lulzim Bashën me rusët, grupet kriminale dhe ta vendos nën hetim edhe nga organet ligjzbatuese të vendeve partnere. Kjo s’është morale! Me demokratët të parët…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.