VIDEO/Shoferi harron pa ngritur frenat e dorës, kamionçina përplaset me 15 mjete të tjera në Turqi

0

Një aksident masiv është shënuar në Turqi. Shoferi i një kamionçine nuk kishte vendosur frenin e dorës, e kësisoj është përplasur me 15 automjete të tjera të parkuara në anë të rrugës.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Cumhuriyet të Stambollit. Shoferi, i cili kishte për të shkarkuar mallin në vendin e punës, parkoi kamionin dhe doli nga automjeti.

Por kamioni, të cilit shoferi kishte harruar të vinte frenën e dorës, nisi të lëvizte në një moment. Me të kuptuar se kamioni ishte në lëvizje, drejtuesi dhe qytetarët përreth kanë tentuar të ndalojnë mjetin duke vrapuar pas tij.

Sakaq, policia turke tashmë ka nis hetimet dhe ka marr në pyetje shoferin e kamionit.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.