BallinaZgjedhje e editoritEMRAT/ Lulzim Basha zëvendëson sekretarët, nga Arta Sakja te Flamur Hoxha, kush...

EMRAT/ Lulzim Basha zëvendëson sekretarët, nga Arta Sakja te Flamur Hoxha, kush janë të besuarit e rinj

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike zëvendësoi dje 11 ish-funksionarët e Partisë Demokratike që ishin të pranishëm në Kuvendin e 11 dhjetorit.

Pas vendimit të mbledhjes së dy javëve më parë, ku Këshilli i PD-së u mblodh për të shkarkuar funksionarët që shkuan në Kuvendin e Berishës, dje 260 anëtarë të këshillit, nga 479 që janë në total, miratuan me votim të hapur propozimet e kryedemokratit Basha për funksionarët e rinj.

SEKRETARËT DHE ANËTARËT E RINJ TË KRYESISË

Kryetar i Këshillit Kombëtar: Arta Sakja

Sekretar organizativ: Flamur Hoxha

Sekretar ligjor dhe zgjedhor: Indrit Sefa

Sekretar për pushtetin vendor dhe decentralizimin: Roland Bejko

Sekretar për emigracionin dhe diasporën: Kreshnik Çollaku

Lista vijuese e Kryesisë, sipas rendit alfabetik:

Agron Kapllanaj

Gazment Koduzi

Helidon Bushati

Xhelal Mziu

Xhemal Gjunkshi

Komisioni i Apelit, Etikës dhe Disiplinës:

Kryetare: Flutura Açka

Anëtarë: Dash Sula

Orjola Pampuri

Xhemal Bushati

Arbi Agalliu

Komisioni për Hartimin e Rregullores së Këshillit Kombëtar:

Kryetari i Këshillit Kombëtar: Arta Sakja

Sekretari Organizativ: Flamur Hoxha

Sekretari për çështje ligjore dhe elektorale: Indrit Sefa

TË SHKARKUAR

Kryetari i Këshillit Kombëtar: Edi Paloka

Anëtarë të Kryesisë: Flamur Noka

Aldo Bumçi

Gent Strazimiri

Albana Vokshi

Oerd Bylybashi

Si dhe sekretarët:

Ervin Minarolli

Ivi Kaso

Belind Kelliçi

Ledina Mandia

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments