PAMJET/ Vëllai i deputetes humb jetën në aksidentin tragjik me Ferrari, në makinë ishte me bashkëshorten

0

Vëllai i deputetes greke, Katerina Monogyou ka humbur jetën në një aksident tragjik mbrëmjen e të enjtes, kur humbi kontrollon e makinës luksoze Ferrari, doli nga rruga dhe u përplas me një pemë.

Sipas mediave greke, viktima është 45-vjeçari George Monogyios, baba i dy fëmijëve. Në makinë ai ishte bashkë me bashkëshorten e tij e cila ka mbetur e plagpsur.

Hetimet tregojnë se shpejtësia e lartë ka qenë arsyeja kryesore që 45-vjeçar humbi kontrollin dhe doli nga rruga. Kjo ishte hera e parë e tij që ngiste një automjet Ferrario, shkruan Protothema.

Sipas mediave, Ferrari pasi u përplas me pemën ka marrë flakë. Mësohet se drejtuesi i mjetit ka tentuar të shmangë një këmbësor dhe për pasojë ka humbur kontrollin e makinës.

“Ai ishte baba i dy fëmijëve dhe i martuar me Athena Kontopanou, e cila ishte ulur në sediljen e pasagjerit të Ferrarit. Ajo ka mbetur e plagosur rëndë, për pasojë u dërgua në spital”, shkruajnë mediat greke.

George Monogyios kishte marrë pjesë në reality shou “The Wall” i cili u transmetua në 2003 në mediat greke. Asokohe ai ishte vetëm 23 vjeç dhe studionte Shkenca Kompjuterike.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.