PD publikon pamjet: Sali Berisha është braktisur nga demokratët. Nuk do të jemi kurrë strehë e të korruptuarve!

0

PD ka publikuar pamje nga tubimet dhe protesta e fundit e 8 janarit e thirrur nga Sali Berisha, ku sipas selisë blu tregohet se demokratët e kanë braktisur ish-kryeministrin. 

Në deklaratën e Partisë Demokratike theksohet se 8 janari tregoi fytyrën e vërtetë të Sali Berishës.

“Për interesin e tij Berisha dhunoi shtëpinë e demokratëve dhe ishte gati të derdhte gjakun e tyre”, thekson PD, duke shtuar se nuk do të kthehet kurrë në strehë apo avokate të të korruptuarve.

DEKLARATA E PD 

I braktisur nga demokratët Sali Berisha vjen vërdallë duke mashtruar e kërcenuar këdo që nuk mendon si ai. 8 janari tregoi fytyrën e vërtetë të Sali Berishës. Për interesin e tij Berisha dhunoi shtepinë e demokratëve dhe ishte gati të derdhte gjakun e tyre. Por as ai, as aleatët e tij nuk do ta marrin peng Partinë Demokratike për hallet e tyre pesonale. Partia Demokratike nuk do të jetë kurrë më as streha dhe as avokate e të korruptuarve. Demokratët kanë zgjedhur të ardhmen, për t’u dhënë shqiptarëve ndryshimin që duan.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.