Shqiptari i jep fund jetës pas ndarjes nga e dashura, mesazhi i fundit në telefon para ngjarjes tragjike

0

Një 32-vjeçar në Greqi, me origjinë shqiptare i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur.

Ngjarja tragjike ka ndodhur të hënën e 17 janarit në Markopoulo, Ilia. Ai u gjet nga banorët e zonës i varur në një pemë në këtë zonë.

Sipas patrisneës.gr, i riu shqiptar kishte kërcënuar një ditë para se të kryente aktin fatal se do të bënte vetëvrasje pasi ish-e dashura e tij nuk donte të kthehej më me të.

“Ish e dashura e të riut shqiptar ka refuzuar të lidhet sërish me të, kur ai është kthyer nga një udhëtim dhe sipas informacioneve ai e ka paralajmëruar se do t’i japë fund jetës”, shkruajnë mediat greke, që nuk japin të dhëna për identitetin e shqiptarit.

Vajza ka lajmëruar autoritetet policore për një mesazh që ka marrë në celular nga shqiptari, por ishte tepër vonë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.