“Nuk zgjidhet problemi i Berishës nëse ikën Basha”/ Kreu i PD Mat: Trekëndëshi i Bermudës e caktoi vetë se kush del i pari e i fundit! Deputetët duhet të..

0
212

Kryetari i PD, Dega Mat, Arjan Lika ka akuzuar drejtprdrejt Trekëndëshin e Bermudës që sipas tij caktoi vetë  se kush del i pari dhe i fundit në zgjedhje.

Nga Kolegji i Kryetarëve, Lika ka kërkuar që të vazhdojë mbështetja për Lulzim Bashën pasi me 9 shtator ai mori një vendim për të mirën e PD.

Arjan Lika, Kryetar dega Mat: Të gjithë armiqtë duke na gjuajtur ne, ndërsa ne duke gjuajtur njëri-tjetrin. Trekëndëshi Bermudës e caktoi vet kush del i pari e kush i fundit. Kandidatët mos të mërziten fare, bravo u qoftë që e morën përsipër këtë përballje. Deputetët dhe drejtuesit të bëhen  më pranë njerëzve. Nuk duhet gjuajtur me gruë të parin e shtëpisë tonë. Ja e hoqëm, vjen një I ri. Si do e zgjidhë problemin me Sali Berishën. Ai (Berisha) nuk e zgjidh dot problemin me Amerikën. Ju bëj thirrje ta mbështesim lulzim bashën. Me 9 shtator mori një vendim për të mirën e kësaj shtëpi. Duhet të punojmë, reflektojmë. Nuk është situatë e mirë, por dutet të vazhdojmë fort përpara. Jemi ne gjendje lufte.  Po si è jep doreheqjen tani nga nenkryetar partie, nga nenkryetar kuvendi, tani ne lufte? Po te ishe ne pushtet do ta jepje doreheqjen? Nuk behet keshtu, deputetet duhet te jene me prane njerezve. Sot me shume se kurre ta mbeshtesim kryetarin. Vendimin e 9 shtatorit Nuk e mori per veten, por e beri per te miren e çdo demokrati qe sot po vuan. Te vazhdojme fort perpara