BallinaAktualitetKreshnik Çollaku merr pjesë në Kongresin e Parë të Alternativës në Maqedoninë...

Kreshnik Çollaku merr pjesë në Kongresin e Parë të Alternativës në Maqedoninë e Veriut

Kreshnik Çollaku, deputeti i PD, mori pjesë në Kongresin e Parë të Alternativës në Maqedoninë e Veriut.

“Sot si perfaqesues i Partise Demokratike te Shqiperise pata kenaqesine te marre pjese ne Kongresin e Pare te Alternatives ne Maqedonine e Veriut,i ftuar nga kryetari i saj Afrim Gashi.
E prita i privilegjuar kete ftese nga Alternativa ne mes shume te ftuarve qe nga kryeministri i Maqedonise se Veriut Dimitar Kovaceski ,perfaqesues e deputete nga te gjitha partite politike shqiptare dhe jo te Maqedonise se Veriut,nga deputete e perfaqesues te forcave politike nga Kosova,perfaqesues te ambasades se SHBA dhe misionit te OSBE ne Shkup si dhe diplomate te tjere.
Alternativa si nje parti e re e qendres se djathte ne Maqedonine e Veriut eshte provuar aktive dhe e suksesshme sidomos mes votuesve shqiptare.
Alternativa mbetet nje parti e percaktuar ne mbeshtetje pa asnje rezerve te integrimit ne BE dhe ne partneritet strategjik te padiskutueshem me SHBA te Maqedonise se Veriut.
Ne fund te punimeve te Kongresit z Afrim Gashi u zgjodh per nje mandat te ri kater vjecar ne krye te Alternatives.
Duke i uruar suksese mikut tim Afrim Gashi i garantova ne mbeshtetjen e pakufizuar te Partise Demokratike e Shqiperise ,si ne planin bashkepunimit ndershqiptare dhe rajonal po ashtu ne planin e institucioneve nderkombetare ne mbeshtetje te konsolidimit te percaktimit euroatlantik te dy partive tona” – Çollaku.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments