BallinaBotaUkraina bën bilancet e luftës: Afro 30 mijë rusë të vrarë, janë...

Ukraina bën bilancet e luftës: Afro 30 mijë rusë të vrarë, janë shkatërruar mijëra tanke dhe mjete luftarake

Ukraina pretendon se afro 30 mijë ushtarë rusë janë vrarë që nga fillimi i pushtimit.

Nga ana tjetër, ministria e Mbrojtjes në Ukrainë ka publikuar raportin më të fundit sa i përket humbjeve që ika shkaktuar armikut.

Në raportohet thuhet se ushtria ukrainase ka arritur të vret 30 mijë ushtarë rusë nga fillimi i pushtimit, si dhe të shkatërrojë 1.285 tanke dhe 204 fluturake.

Ndërkaq sot është raportuar se kanë vazhduar luftimet e ashpra në pothuajse të gjitha rajonet e Ukrainës, mes forcave vendase dhe atyre ruse.

 

 

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments