Ballina Uncategorized Kryetari i Komitetit të PE takon Ramën, në fokus reforma në drejtësi...

Kryetari i Komitetit të PE takon Ramën, në fokus reforma në drejtësi dhe integrimi rajonal

0
30

Delegacioni i kryesuar nga Kryetari i Komitetit të PE David McAllister

Callister, ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama, ku edhe kanë diskutuar lidhur me reformat gjyqësore.

BalkanWeb mëson se pritet të zhvillohet edhe një takim me përfaqësues të medias e shoqërisë civile.

Ndërsa nesër do të zhvillohen takime me Presidentin Meta, Kryetaren e Kuvendit Lindita Nikollen, Ulsi Manjën, Bledi Çuçin, Jorida Tabakun si edhe Megi Finon.

Sakaq pritet që në orën 13:00 të mbahet konferenca për shtyp tek Europë House.

Aeft