BallinaKryesoreVIDEOLAJM/ “Je kukull që të përdor njëherë…”- “Tregoja shoqes tende”- Plas sherri...

VIDEOLAJM/ “Je kukull që të përdor njëherë…”- “Tregoja shoqes tende”- Plas sherri mes Flamur Nokës dhe Lindita Nikollës: Vetëm kryetare Kuvendi nuk je! Të mëson…

Deputeti demokrat Flamur Noka është përplasur me kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla pasi kërkoi fjalën pas kryeministrit Edi Rama.

Duke qenë se ky i fundit iu drejtua gjatë fjalës së tij në formë batute duke iu referuar flamurit simbol të partisë, Noka ndërhyri duke marrë fjalën për procedurë.

Por kur nisi të flasë, Nikolla e ndërpreu duke thënë se nuk po fliste për procedurë. Në këtë moment Noka iu drejtua asaj kukull, koment që solli edhe reagimin e kryetares së Kuvendit.

Sherri i plotë Noka- Nikolla

Noka: Me jep fjalën..

Nikolla: Vijojmë me seancën

Noka: Jo nuk vijon dot ti..

Nikolla: Foli zoti Alibeaj pas kryeministrit ju kërkuat fjalën për procedurën, ju dhashë fjalën për procedurë…

Noka: Më lër të mbaroj fjalën… Oj zonjë…

Nikolla: Fjala për Petrit Vasilin..

Noka: Oj zonjë fjalën… Çfarë je ti? A je spikere apo komandant këtu?

Nikolla: Ju lutem jam kryetare e Kuvendit… Kam detyrimin dhe përgjegjësinë të respektoj rregulloren e Kuvendit.

Noka: Jo moj jo, vetëm kryetare Kuvendi nuk je ti.

Nikolla; Ju lutem..

Noka: E di çfarë je ti? Ti je një kukull që të përdor njëherë njeri njëherë tjetri…

Nikolla: Jo, jo.. Ato komente bëja shoqes tende, jo mua…

Noka: Këtu, këtu do japësh fjalën.. Jo ashtu ti.. Të më mësosh ai ty çfarë të bësh,

Nikolla: Mua s’më mëson kush çfarë të bëj, bëja të që kërkon rregullorja.

RELATED ARTICLES

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments