Pamjet/ Shpërthim i fuqishëm në Turqi, raportohet për 11 të plagosur dhe viktima

0
129

Të paktën 11 persona raportohet se janë plagosur nga një shpërthim i fuqishëm në Turqi Ngjarja ka ndodhur në rrugën Taksim Istiklal dhe forcat e policisë si edhe ambulancat kanë shkuar në vendngjarje.

Guvernatori i Stambollit, Ali Yerlikaya deklaroi për mediat turke: “Kemi humbje jete dhe të plagosur”. 

“Civilët po largohen nga zona. Një shpërthim i madh u dëgjua. Zjarrfikësit dhe ambulancat shkuan në vendngjarje. Thuhet se 11 persona u plagosën nga shpërthimi”, raportoi gazetari i CNN Turkey.