FOTOT/Edhe pse i tërhequr nga shfaqjet e shpeshta publike, Basha sot kaloi e ditën me demokratët e degës…

0
344

Edhe pse i terhequr nga shfaqet e shpeshta publike, Lulzim Basha vazhdon te jete prane qytetarwve dhe demokrateve ne takimet e panderprera me ta neper Shqiperi.
Kete te shtune Lulzim Basha ka preferuar ta kaloje me demokrat nga dega numer 15. Nuk dihet se cfare eshte biseduar ne kete takim ndersa fotot kane qarkulluar ne rrjetet sociale nga te pranishmit. Takimet me demokratet jashte vemendjes se medias dhe protagonizmit jane te vazhdueshme nga zoti Basha.

Edhe pse Lulzim Basha dha dorheqje ne menyre qe partia te bashkohej, kjo nuk ndodhi madje ndarja dhe lufta e brendshme u thellua ne PD, pasi Sali Berisha ka refuzuar cdo propozim dhe mundesi bashkepunimi. E fundi ishte dhe mundesia per te dale me kandidat te perbashket ne zgjedhje e cila u refuzua nga zoti Berisha i cili preferoj qe kandidatet ti zgjedhe personalisht