“I paedukatë”/ Maluma “përplaset” me gazetarin dhe lë në mes intervistën (VIDEO)

0
64

Maluma, së bashku me këngëtaren Myriam Fares dhe reperen Nicki Minaj sollën këngën “Tukoh Taka”, një prej himneve të Kupës së Botës 2022, të mbajtur në Katar.

Për të folur më shumë rreth këngës, ai u ftua në një intervistë nga një gazetar izraelit, i njohur si Vardi, i cili i bëri një pyetje që e acaroi pa fund këngëtarin kolumbian.

Vardi e pyeti këngëtarin rreth qëndrimin e tij ndaj historisë që ka Katari me shkeljet e të drejtave njerëzore. Gazetari përmendi edhe vendimin e Shakira-s dhe Dua Lipës për të mos performuar në hapjen e Kupës së Botës 2022.

“A nuk keni problem me shkeljet e të drejtave të njerëzve në këtë vend?”, e pyeti gazetari Maluma-n, ndërsa ky i fundit i tha: “Është diçka që nuk mund ta zgjidh unë. Erdha këtu për të shijuar jetën, futbollin, muzikën time. Kjo nuk është diçka ku unë dua të përfshihem”.

Maluma u inatos me gazetarin dhe u largua duke e cilësuar Vardi-n si “të pasjellshëm”.