BallinaEkonomiKëmbimi valutor 26 korrik/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro,...

Këmbimi valutor 26 korrik/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 91.2 lekë dhe do të shitet me 92.7 lekë. Monedha evropiane euro do të blihet me 101 lekë dhe do të shitet me 102 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 104.7 lekë dhe do të shitet me 106.3 lekë. Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 116.5 lekë dhe do të shitet me 118.4 lekë.

spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular