BallinaKryesoreMbledhja e Kryesisë së PD e thirrur nga Lulzim Basha, kush janë...

Mbledhja e Kryesisë së PD e thirrur nga Lulzim Basha, kush janë anëtarët që marrin pjesë

Lulzim Basha ka mbledhur sonte në darkë (3 shtator) kryesinë e Partisë Demokratike, e cila vjen vetëm një ditë pas mbajtjes së Kuvendit Kombëtar. Panorama mëson se në këtë takim marrin pjesë 19 anëtarë, 5 prej të cilëve nuk janë prezent fizikisht, por marrin pjese online.

Agron Kapllanaj, Jemin Gjana, Merita Bakiu, Enkelejd Alibeaj dhe Flutura Açka marrin pjese online, ndersa 14 anetaret e tjere jane të pranishëm në mbledhje.

 1. Lulzim Basha
 2. Arbi Agalliu
 3. Mirela Karabina
 4. Taulant Zeneli
 5. Endri Hasa
 6. Kreshnik Collaku
 7. Roland Bejko
 8. Gentian Gaba
 9. Fitim Zekthi
 10. Indrit Sefa
 11. Gazmend Koduzi
 12. Xhemal Gjunkshi
 13. Taulanda Jupi
 14. Orjola Pampuri
 15. Agron Kapllanaj (I pranishëm online)
 16. Jemin Gjana (I pranishëm online)
 17. Merita Bakiu (E pranishme online)
 18. Enkelejd Alibeaj (I pranishëm online)
 19. Flutura Açka (E pranishme online)

Dy orë para mbledhjes së kryesisë Basha ka bërë një reagim në rrjete sociale ku shkruan se qëllimi i ekzistencës së PD në këtë rrugë të re që po nis do të jetë t’ju ofrojë shqiptarëve alternativë dhe jo t’i shërbejë vetes.

“Arsyeja pse ekzistojmë si forcë politike është që t’ju shërbejmë njerëzve, jo vetes tonë! Qëllimi i ekzistencës sonë është që t’ju ofrojmë shqiptarëve alternativë për qeverisjen e tyre, zgjidhje për problemet e tyre, rrugëdalje për hallet e tyre, vizion për të ardhmen e tyre. Ky do të jenë udhërrëfyesi në rrugën e re që nisim sëbashku. #NdërtojmëTëArdhmen”, shkruan Basha.

spot_img
RELATED ARTICLES

Most Popular