Rikthehen NSYNC, së shpejti një këngë të re

0
82

Pas më shumë se dy dekadash pas shpërbërjes së NSYNC, grupi ikonik i pop-it kanë zbuluar këngën e tyre të parë të re së bashku, të titulluar “Better Place”.

Kënga u shfaq në trailerin për filmin e ardhshëm të animuar Trolls Band Together dhe shënon këngën e parë të lëshuar nga grupi që nga viti 2001.

Fansat do të kenë mundësinë të dëgjojnë këngën e plotë kur të dalë më 29 shtator, shumë përpara publikimit të filmit më 17 nëntor.

Kënga është një zgjedhje veçanërisht e përshtatshme për filmin, i cili sillet rreth ribashkimit të një grupi Troll, BroZone, të cilët kthehen së bashku pas vitesh largimi.

Fansat mësuan për këngën e re një ditë pasi Timberlake u ribashkua me JC Chasez, Lance Bass, Joey Fatone dhe Chris Kirkpatrick në skenën e MTV Video Music Awards 2023 të martën.

Ndërsa disa fansa ishin të mërzitur që të pestët nuk u ngjitën në skenë për të performuar ose për të njoftuar ndonjë projekt — një fanse që nuk u mërzit fare ishte Taylor Swift, të cilës djemtë i dhanë çmimin Video Pop-it më të Mirë.

Këngëtarja u trondit edhe më shumë kur e shpallën fituese, për videon e saj “Anti-Hero”.

Paraqitja e fundit e tyre  në ceremoni ishte në vitin 2013, kur ata u bashkuan dhe iu bashkuan Timberlake në skenë gjatë performancës së tij Video Vanguard Award — një ngjarje që shënoi herën e parë që të pesë anëtarët e grupit performuan së bashku që nga shpërbërja në vitin 2002./Lapsi.al